А з часом поміщик Ракович викупив усі акції та став єдиним власником цукрового заводу. В свій перший сезон завод дав 7 тисяч тонн цукру, переробляючи протягом доби 38 тонн коренів. На початку минулого століття підприємство вважалося одним із найбільших у Полтавській губернії. 1918 року на заводі здійснено першу реконструкцію – його оснащено модулем обладнання виробництва київського заводу. Згодом для задоволення сировинних потреб підприємства створено перший радгосп із вирощування цукрових буряків. У роки перших п’ятирічок підприємство розвивалося, нарощувало виробництво. У вересні 1943 року, відступаючи, фашисти практично повністю зруйнували цукрозавод. Та все ж працьовитими й невтомними руками заводчан його було піднято з руїн, і перший післявоєнний цукор випущено на ньому вже восени 1946 року.
1990-ті стали неабияким випробуванням для Глобинського цукрового. Проте, маючи достатній запас міцності, підприємство ще впродовж деякого часу, переходячи з рук у руки, трималося на плаву… 2003-го, після банкрутства, на вулиці опинилося близько 200 працівників, а ще у кілька разів більше селян господарств, що забезпечували його сировиною.
Мало хто вірив у відновлення роботи Глобинського цукрового. На заводі було створено ініціативну групу людей, відданих душею рідному підприємству, які не дозволяли розікрасти, знищити виробничу базу. Завдяки їхнім зусиллям, а також підтримці агропромислового холдингу “Астарта-Київ” у 2006 році завод знову розпочав свою роботу, розповідає директор ВП “Глобинський цукровий завод” ТОВ ІПК “Полтавазернопродукт” Юрій Мацак. Компанія придбала збанкрутіле підприємство й відразу розпочала його відновлення та реконструкцію. Протягом 8 місяців у завод “вдихали” життя. За планами, у 2006 році мали тільки відновити роботу обладнання, та зусиллями заводчан на підприємстві переробили 151 тисячу тонн цукрових буряків і випустили
17 тисяч тонн “білого золота”.
У 2007 році на заводі розпочалася масштабна реконструкція, яка триває й досі без зупинки виробничого процесу. Планується, що завод перероблятиме до 8 тисяч тонн цукросировини. Заново збудована та обладнана за останнім словом техніки виробнича лабораторія, проведена сертифікація виробництва за міжнародними стандартами ISO-9001 та ISO-22000. Нині тут трудиться 560 працівників, для яких створено належні умови роботи, налагоджено соціальний захист.
Генеральний директор агропромислового холдингу “Астарта-Київ” Віктор Іванчик, вітаючи колектив зі святом, відзначив, що за 6 років холдингом вкладено в розвиток і модернізацію Глобинського цукрозаводу більше 120 мільйонів гривень інвестицій. Віктор Іванчик подякував голові облдержадміністрації Олександру Удовіченку за підтримку у відновленні виробництва.
Привітали працівників заводу з ювілеєм заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович, керівники Глобинського та Семенівського районів. Народна артистка України Алла Кудлай подарувала ювілярам чудовий концерт. Кращих працівників підприємства відзначено почесними грамотами та цінними подарунками.