Граничні норми витрат на один людино-день у дитячих закладах оздоровлення становлять: у частині сплати вартості набору продуктів харчування – не більше 35 гривень, на лікування і культурне обслуговування дітей – не більше 3 гривень із розрахунку на оздоровчу зміну. Для того, щоб отримати можливість вчасно оздоровити дітей, страхувальник повинен:
a Звернутись до дитячого закладу оздоровлення для отримання рахунку на путівки. У рахунку має бути зазначено термін зміни, кошторисна вартість путівки, у т.ч. вартість харчування, культурного та медичного обслуговування згідно з калькуляцією вартості путівки.
a Підготувати у двох примірниках заявку на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення. Один із примірників разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких надаються соціальні послуги, зберігається у страхувальника, другий – подається до виконавчої дирекції Фонду за місцем реєстрації.
a Звернутися до виконавчої дирекції Фонду за місцем реєстрації із заявкою на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення та надати копію рахунку.
При опрацюванні заявки на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення працівники Фонду перевіряють наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, правильність заповнення реквізитів та інше. Перерахування коштів страхувальнику на окремий поточний рахунок у банку (органи Державного казначейства України) здійснюється протягом десяти робочих днів із дня надання заявки.
a Оплатити рахунок двома платіжними дорученнями, а саме: одним – частину вартості путівки без урахування коштів Фонду, другим – частину вартості путівки за участю коштів Фонду, після надходження їх на рахунок страхувальника, відповідно до поданої заявки.
a Отримати путівки згідно із накладною, копію якої направити до виконавчої дирекції Фонду за місцем реєстрації. У накладній повинно бути вказано кошторисну вартість харчування, медичного та культурного обслуговування.
Окремо звертаю увагу фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку: з 1 січня 2011 року відповідно до ст. 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 8.07.2010 р. № 2464-VI вони мають право на соціальні послуги у разі добровільної реєстрації в органах Пенсійного фонду України та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перед настанням страхового випадку (обов’язкова наявність копій договору та платіжного доручення про сплату єдиного внеску).