Про стан підготовки закладів освіти до нового навчального року йшлося на черговій щотижневій апаратній нараді у голови обласної державної адміністрації Валерія Головка. Як повідомила директор департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко, з 1 вересня запрацюють 628 дошкільних та 688 загальноосвітніх навчальних закладів різних типів і форм власності, контингент яких складе понад 50 тисяч і понад 128 тисяч дітей відповідно. Майже 13 тисяч хлопчиків і дівчаток прийдуть до школи вперше.
Головне не “фасад”, а якість навчання
Також констатувалося, що продовжується робота з розширення мережі дошкільних закладів. За останні чотири роки їх відновлено та створено 27. Додатково відкрито 65 груп, з них 27 – у сільській місцевості. Охоплення дітей від трьох років дошкільною освітою складає 92 відсотки. Тривають зміни в мережі загальноосвітніх навчальних закладів. Відкрито школу в Кременчуці, вживаються заходи щодо удосконалення шкільної мережі на селі. Так, реорганізовано 27 навчальних закладів шляхом створення навчально-виховних комплексів, розпочнуть роботу 3 опорні школи. Як наслідок – кількість малокомплектних шкіл зменшується. Реалізуються заходи щодо ремонту, утеплення, енергоефективності, матеріально-технічного забезпечення, комп’ютеризації освітніх закладів, підвезення сільських школярів, забезпечення учнів підручниками. На жаль, є й чимало невирішених питань. Зокрема говорилося про проблеми створення опорної школи на базі Покровської ЗОШ у Решетилівському районі.
Валерій Головко застеріг від спрощеного підходу в реформуванні освіти. Головне у школі не фасад. Усю організаційну роботу треба підпорядкувати ключовому і головному завданню – якості
освіти.
На дорогах небезпечно
З тривогою говорилося на апаратній нараді про зростаючу аварійність на дорогах. Область посіла 9-те місце в Україні за кількістю ДТП з постраждалими, загиблими і травмованими. Спостерігається ріст ДТП на 35 відсотків, травмованих – на 31. В автопригодах загинуло 74 особи, 698 травмовано. Головна причина – людський фактор. Йшлося про необхідність посилення контролю на автошляхах та роз’яснювальної роботи. Цьому підпорядкований місячник безпеки руху, який нині триває в області.
Аспекти декомунізації
На апаратній нараді проаналізовано виконання правових актів щодо декомунізації. Наголошувалося, що серед питань, які потребують остаточного вирішення та врегулювання, є демонтаж знаків (такими залишаються 24 об’єкти із 325), перейменування зупинок громадського транспорту та залізничних станцій, однойменних колишнім назвам перейменованих нині населених пунктів, інші аспекти декомунізації.
Віктор КОСТЯНТИНІВ
Журналіст