3 жовтня. Дениса. Північний вітер – на холод, південний – до тепла, західний – на сльоту, східний – на холодну, проте сонячну погоду.
4 жовтня. Кіндрата. Селяни починали готуватися до зими. Про тих, хто легковажив, говорили: “Пустий господар по Кіндраті не має ще кожуха в хаті”. День ясний – зима буде холодна. Дощ на Кіндрата – на дощовий та туманний початок листопада.
5 жовтня. Йони. Якщо до цього дня листя з берези ще не облетіло, значить, сніг ляже пізно. Якщо ж дерева вже стоять голі – на початку січня слід чекати на тривалу відлигу.
6 жовтня. Івана Предтечі. У народі казали: “На Предтечі тулися до печі”. Тепла погода цього дня – не буде значних холодів ще протягом трьох тижнів.
7 жовтня. Фекли. Якщо шишки на ялинах виросли знизу – на ранні морози, а зверху – на пізні. Грім жовтневий – зима білосніжна.
8 жовтня. Єфросії. Цей день у давнину називали капусником, бо, за повір’ям, нашаткована на Єфросії білоголова довго зберігалася. Через те й казали: “Не треба в капусту й олії, як пошаткуєш на Єфросії”. Якщо цього дня піде сніг, то зима встановиться вже 21 листопада. Загалом ранній сніг – на ранню й теплу весну, якщо він глибокий, то наступного року буде врожай, якщо ж сухий – слід чекати гожого літа.
9 жовтня. Івана Богослова. У народі казали: “Хто не обсіявся до Богослова, не вартий і доброго слова”. Дощ зі снігом цього дня – у січні тричі дощитиме, сонячно й тепло – червень буде дощовий і холодний.
Підготувала Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА.