У кожної людини є свій унікальний шлях до щастя. Одруження не гарантує людині повного відчуття щастя і вирішення всіх проблем одразу. Шлюб – це щоденна побудова взаємин із дружиною чи чоловіком, дітьми, родичами.
Слухайте і підтримуйте одне одного
Важливо завжди вміти активно слухати й головне – чути свою половинку і висловлювати підтримку стосовно будь-яких життєвих проблем (навіть якщо вони здаються вам малозначущими або неважливими).
Висловлюйте вдячність
Не забувайте дякувати навіть за дрібниці, які зазвичай сприймаються як належне. Висловлюйте вдячність якомога частіше (навіть коли ваш чоловік чи дружина допомагає виносити сміття, прати речі чи просто готує обід). Якщо ви дякуєте за це іншим, то чому ж не можна просто сказати “дякую” близькій людині? Адже щира подяка зміцнює почуття.
Будьте лагідні
Намагайтесь щиро зрозуміти свою половинку, коли їй важко чи боляче. Це допоможе їй залишатися сильною. Адже доброта допомагає людині відчути, що вона не самотня. Проявити підтримку можна також, зробивши для коханої людини щось добре, котре вона належно оцінить. Але прояв підтримки не повинен вважатися лише формальним виконанням обов’язку.
Не уникайте відповідей на поставлені запитання
Ніколи не ігноруйте навіть тривіальні запитання і не намагайтеся уникнути розмови. Проявляючи знаки уваги, ви таким чином показуєте, що думка вашої половинки важлива для вас.
Наступні 5 правил допоможуть зробити подружній зв’язок міцнішим.
Прислухайтеся до думки іншого
Не бійтесь прислухатися до думок свого чоловіка чи дружини і змінювати власні думки з різних питань, значущих чи не дуже. Якщо ви наполягаєте на власних шляхах вирішення проблем – пам’ятайте, що в даному випадку вони, можливо, й будуть більш доцільними, але нав’язування думок погано вплине на шлюб.
Проявляйте повагу в суперечках
Інколи у стосунках виникають конфлікти – це не вважається великою проблемою. Але треба знати про основні особливості, які допоможуть знайти компромісне рішення. Зокрема слід враховувати, що не треба кричати, щоб тебе почули. Такі форми поведінки в конфліктних ситуаціях, як критика, захист, презирство чи блокування можуть зруйнувати шлюб. Тому висловлювати ті чи інші претензії, емоції треба, не вказуючи на недоліки іншої людини. Якщо ви раптом помітили, що почали зверхньо ставитися до своєї половинки, то настав час разом пригадати ті позитивні моменти, які були раніше у ваших стосунках. І навіть якщо ви занадто засмучені, щоб говорити про це саме зараз, краще виділити на це час, а не просто піти. В будь-якому разі краще продовжити доводити свою думку, ніж обірвати діалог.
Дійте
Багаторічна практика показує, як можна легко виправити становище під час конфлікту. Є одна проста істина: “Любов ніколи не боїться вибачатися”. Крім цього, можна вдатися до гумору, змінити тему розмови, висловити щире занепокоєння з приводу ваших стосунків, уникаючи гострих питань, спробувати переконатися, що негативні аргументи не погіршили ваші стосунки. Пам’ятайте, що доброта може стати кращою порадницею.
Започаткуйте й бережіть традиції
Добре, якщо в сім’ях є традиції, які об’єднують і допомагають зберегти гарні стосунки в шлюбі. Наприклад, ви можете взяти за звичку проводити велосипедні прогулянки щонеділі вранці або разом з іншими подружніми парами брати участь у виконанні спільних справ, розподіляючи обов’язки.
Робіть разом добрі справи
Безкорисливі спільні справи можуть зробити ваші стосунки особливішими. Наприклад, ви можете разом відвідувати самотніх людей у місцевому будинку для престарілих. Проявіть сміливість – і тоді ви отримаєте користь з набутого досвіду, ваші стосунки набудуть нової якості.
Тарас ДУДНИЧЕНКО,
психолог.