Пошановані земляки

 

Напередодні святкування Дня міста та 70-річчя визволення від фашистських окупантів депутати міської ради ухвалили низку рішень, якими вшанували вагомий внесок своїх земляків у розвиток міста. Зокрема звання “Почесний громадянин міста Кременчука”, яке є вищою оцінкою територіальної громади, цього разу вирішили присвоїти двічі Герою Радянського Союзу, льотчику-космонавту Петру Климуку. Та перш ніж стати генерал-полковником авіації, Петро Климук навчався професійній майстерності саме в Кременчуцькому 10-му військовому авіаційному училищі первинного навчання льотчиків Військово-Повітряних сил. А вже потім, увійшовши до загону радянських космонавтів, присвятив своє життя освоєнню космічного простору та підготовці міжнародних екіпажів до польотів у космос. За заслуги перед космонавтикою він має численні нагороди та відзнаки. Тож, взявши до уваги клопотання Київської міської організації Всеукраїнської спілки радянських офіцерів і ради ветеранів Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків та врахувавши побажання мешканців міста, міська рада й ухвалила відповідне рішення.
А от медалі “За заслуги перед містом” удостоєно відразу чотирьох осіб – двох науковців і двох представників спорту. Троє з них мали безпосереднє відношення до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Зокрема провідний науковий співробітник відділу української історіографії Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук Дмитро Вирський розпочинав свою кар’єру на кафедрі соціально-політичних наук. Його колега Алла Лушакова донині є доцентом факультету права та гуманітарних наук КрНУ. Їх вшанували за написання та видавництво серії історико-краєзнавчих книг про Кременчук. А от нинішня чемпіонка світу з семиборства Ганна Мельниченко свої перші переможні старти розпочала, будучи студенткою університету. За все це вона щиро вдячна першому тренерові Вікторії Козловій, яку також було внесено до списку нагороджених.
Ще одне рішення щодо пошанування земляків міська рада ухвалила стосовно нині покійного Миколи Залудяка. Свого часу, будучи першим секретарем міськкому партії, народним депутатом України, головою облдержадміністрації, він досить багато зробив для розвитку Кременчука. Зважаючи на це, депутати вирішили перейменувати вулицю Квартальну, де колись мешкав Микола Залудяк, на вулицю Миколи Залудяка.
Міжнародний фестиваль миру
У  рамках Міжнародного дня миру та 70-річчя визволення міста від фашистських загарбників у Кременчуці відбувся Міжнародний фестиваль миру. Розпочався він урочистостями, які вже традиційно у День миру проходять біля Гонгу Миру, встановленого у Парку миру.
Перед початком мітингу кременчужани та гості міста поклали живі квіти до меморіального комплексу, збудованого на честь військових частин, які визволяли Кременчук у роки Великої Вітчизняної війни. Слова привітань із нагоди Міжнародного дня миру звучали від представників влади міста і від поважних гостей: Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Індонезія в Україні Її Високоповажності пані Нінік Кун Нар`яні та представника Фонду Народонаселення ООН в Україні пані Нузгат Есан. Удари в Гонг Миру прозвучали над Кременчуком, а діти випустили у небо білих голубів, яких традиційно вважають символом спокою і благополуччя.
Родзинкою цьогорічного заходу став виступ індонезійських дітей у національних костюмах, які приїхали до Кременчука разом із працівниками посольства. Упродовж трьох днів вони мали змогу не тільки брати участь у заходах, а й мешкати у родинах юних дипломатів наддніпрянського міста.
У рамках візиту індонезійські друзі взяли участь у роботі Асамблеї юних дипломатів та в інтернаціональних уроках, які відбулися у загальноосвітніх закладах Кременчука. Крім того, долучилися й до проведення культурно-масових заходів. Особливо незабутні враження вони отримали від гала-концерту, який відбувся у міському Палаці культури. Після того, як пані Нінік Кун Нар’ян зробила своєрідний екскурс в історію своєї країни, діти з Індонезії передали в своїх танцях і піснях її культурне різнобарв’я. Танці різних островів Індонезії, виконані вихованцями школи танцю “Глобал Джая”, просто заворожували глядачів. Також індонезійці вчили кременчужан грати на національних бамбукових інструментах – анклунгах, а ще – співали українських пісень. У свою чергу кременчуцькі хореографічні колективи продемонстрували гостям і глядачам як український гопак, так і танці народів світу.
– Беззаперечно, ідею фестивалю щодо зміцнення міжнародних зв’язків Кременчука нам вдалося успішно реалізувати, – наголошує президент Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку Андрій Мельник. – Адже його головною метою були творчий обмін культурним досвідом, спілкування молоді різних національностей і віросповідань, поширення ідей миру. Ми маємо сподівання, що перший Міжнародний фестиваль миру стане початком народження чудової традиції для нашого міста.
Пробіг із вірою в серці
Прикладом співпраці міської влади та соціально відповідального бізнесу, а саме компанії “Данон”, називають у Кременчуці проведення щорічної благодійної акції “Пробіг із вірою в серці”. Традиційно її приурочують до Дня міста, тож днями акція стартувала втретє.
Цього року її учасниками стало більше трьох тисяч мешканців міста різного віку. Забіги проводились за різними віковими категоріями. У заході також взяли участь  люди з обмеженими фізичними можливостями. Дистанції пробігу теж були різними: від 200 метрів – для наймолодших до кілометра – для студентів і робітничої молоді. Завдяки внескам учасників пробігу, які становили від 20 до 40 гривень, цього дня було зібрано 71 260 гривень. За ці кошти заплановано  придбати апаратуру для виходжування немовлят у міському пологовому будинку.

Віра ІЛЬКОВА
“Зоря Полтавщини”

Надія НЕСТЕРЕНКО
Журналіст

Любов ГАВРИЛЬЧЕНКО
Журналіст

Print Friendly, PDF & Email
Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту. Друкувати Друкувати

Залишити комментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.