Восени у лісі романтично-красиво, затишно і трохи сумно… Але сум той світлий, сповнений спогадів про літо, що промайнуло надто швидко, про щедрий урожай соковитих ягід, про сподівання. Справдилися вони не всі, але найбажаніші – так, бо живемо у мирному світі, який колись, сімдесят літ тому, відвоювали для нас діди й прадіди…
Багато про що згадали учасники прес-туру, присвяченого 70-річчю визволення Полтавщини від фашистських загарбників і відновлення випуску головного часопису області під нинішньою назвою “Зоря Полтавщини”, завітавши в осінній ліс неподалік від села Велика Рублівка Котелевського району. В далекому вересні 1943-го, коли теперішні майже сторічні сосни ще були зовсім молодими деревцями, у лісах поблизу Котельви нікому було милуватися осінніми пейзажами. Тут точилися кровопролитні бої, в яких воїни-червоноармійці й партизани визволяли нашу землю від фашистських загарбників, наближаючи ще таку тоді далеку, але жадану Перемогу…
Завжди незабутньо відвідати місця бойової слави, покласти квіти до пам’ятників воїнам-захисникам, визволителям нашого краю. На гранітних плитах меморіалу у Великій Рублівці викарбувано близько 200 імен загиблих у війні. За кожним прізвищем – людська доля, що обірвалася на злеті, покладена на вівтар Перемоги заради свободи прийдешніх поколінь.
Квіти до пам’ятника і хвилина мовчання на честь загиблих у боях за визволення Полтавщини від ворога у 1943-му – таку шану полеглим віддали учасники прес-туру “Зорі Полтавщини”. Ми вклонилися їм за те, що життя продовжується, що можемо радіти простим людським радощам, наприклад, прогулянці осіннім лісом у пошуках грибів і просто так, дихаючи цілющим лісовим повітрям. Дякуємо за те, що після лісової прогулянки можемо скуштувати козацької каші, приготовленої на вогнищі просто неба, поспілкуватися, перебираючи, немов намистини, спогади про минуле…
До речі, подібні прес-тури зорян – це добра традиція, започаткована нашими старшими колегами. І завжди відвідини чергового куточка рідного краю – чи то Шумейкового урочища в Лохвицькому районі, чи то Кургану Скорботи в Лубенському, чи то партизанських лісів у Котелевському – то нові відкриття й нові враження.
Добрим провідником у наших лісових мандрах цього разу став лісничий Рублівського лісництва ДП “Полтавський лісгосп” Павло Корсун. Він розповів, що нині територія лісництва складає близько 3 тисяч гектарів переважно хвойного лісу. Хоча в котелевських лісових масивах прижилися й дуби та берези.
– Зважаючи на те, що на землях, де розташоване Рублівське лісництво, майже не залишилося вільних площ, головне наше завдання – догляд за вже існуючими лісовими масивами, захист їх від шкідників і пожеж. Наразі ми ведемо перемовини із сільськими головами про деякі ділянки земель запасу, щоб заліснити і їх. Звичайно ж, ведемо господарську роботу. В лісівників є чітке правило: вирубав, скажімо, гектар – посади два. Так і діємо, – розповів Павло Корсун.
Вітаючи лісівників із професійним святом, яке відзначалося напередодні зорянського прес-туру, всіх учасників заходу із 70-річчям визволення Полтавщини від фашистських загарбників, головний редактор Всеукраїнської громадсько-політичної газети “Зоря Полтавщини”, секретар Національної спілки журналістів України, голова обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Григорій Гринь наголосив:
– У ці вересневі дні ми ще раз повинні згадати ті трагічні й героїчні сторінки минувшини і ніколи не забувати, якою дорогою ціною здобули славні визволителі свободу й мирне життя для нас. А про те, що полтавці не забувають визволителів, свідчать доглянуті пам’ятники, зокрема й у Великій Рублівці, полеглим на фронтах Великої Вітчизняної. Пам’ять об’єднує покоління. Тим і сильний, непоборний наш народ, що бережемо славні традиції, прагнемо їх примножити.
P.S. Зоряни щиро вдячні за підтримку в проведенні прес-туру депутату обласної ради, начальнику обласного управління лісового та мисливського господарства Юрію Тараненку, лісничому Рублівського лісництва Павлу Корсуну, ректору обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Віталію Зелюку.
Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
Анна ЧАПАЛА (фото)
“Зоря Полтавщини”