6 серпня – Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї. 68 років тому Сполучені Штати Америки скинули атомну бомбу на Хіросіму, а
9 серпня така ж доля спіткала інше японське місто – Нагасакі. У результаті вибуху атомної бомби, названої “Малюк”, скинутої на Хіросіму з висоти 10 тисяч метрів, було вбито і зникли безвісти близько 200 тисяч людей, поранено і опромінено близько 160 тисяч. Більшість загиблих – мирні мешканці. Трагедія більш ніж півстолітньої давнини продовжує забирати життя…
У десяті роковини трагедії, 6 серпня 1955 року, в місті Хіросіма пройшла перша міжнародна конференція за заборону атомної та водневої зброї. День Хіросіми почав відзначатися світовою спільнотою як день боротьби за заборону ядерної зброї. У місті, де вперше прогриміла трагедія, щорічно проходить церемонія пам’яті. Тих, чиєї долі торкнувся зловісний атом, вшановують хвилиною мовчання, випускають у небо білих голубів. Удари поминального дзвону застерігають від повторення страшного сценарію. У парку біля Меморіального музею миру палає вічний вогонь, над яким вивищується сферичний пам’ятник жертвам ядерної атаки. На ньому видніється напис: “Спіть спокійно – помилка не повториться”. Трагічний досвід Японії вчить: слід робити все можливе для уникнення воєн і збереження миру на Землі.
Підготувала Євгенія ДАВИДЕНКО.