– Упродовж останніх років на Полтавщині досягнуто позитивних результатів у цій сфері, запроваджено єдину базу даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Інна Конончук. – Спрямовано зусилля на розвиток сімейних форм виховання, забезпечено виплати державної допомоги при усиновленні дитини, державної соціальної допомоги дітям, які виховуються під опікою, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, грошового забезпечення прийомним батькам та батькам-вихователям.
За словами Інни Анатоліївни, вжиті заходи дозволили зменшити безпритульність та бездоглядність. Під опікою, в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу нині виховується близько 80 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
– Наше головне завдання – це не лише подолання наслідків сирітства, а й вчасне виявлення кризових сімей, надання їм якісних соціальних послуг, спрямованих на збереження родини, – зазначила Інна Конончук.
У ході засідання начальник відділу в справах сім’ї та молоді ОДА Наталія Шкоденко поінформувала, що за останній рік кількість звернень громадян щодо насильства в сім’ї збільшилася на 4 відсотки, в той час як по Україні спостерігається тенденція до її зменшення. Щоб протидіяти цій тенденції, в області стартувала акція «16 днів проти насильства», яка проходить відповідно до обласного плану заходів та національної кампанії «Стоп насильство!» Також на зібранні повідомлялося, що порівняно із попереднім роком кількість злочинів, вчинених неповнолітніми, у регіоні зменшилася на 26 відсотків. За підсумками засідання координаційна рада ухвалила відповідні рішення.