З країни студентства Аня вибула позаминулого року, отримавши диплом про здобуття вищої освіти у Полтавському національному технічному університеті ім. Юрія Кондратюка, де на архітектурному факультеті навчалася на відділенні декоративноприкладного мистецтва. Тепер продовжує творчу практику вже самостійно: як і раніше, захоплюється дивовижнофантастичним стилем каталонського архітектора Антоніо Гауді (1852 – 1926), незвичайні споруди якого нагадують живих істот, та невпинно шукає власний мистецький почеркхарактер. У різні роки бачити в усьому “своє” її вчили відомий полтавський кераміст Наталія Євгенівна АсташоваБабенко, заслужений працівник культури України Микола Федорович Грибан, заслужений художник України Олександр Миколайович Левадний.
Першу творчу майстерню для Ані організувала мама, Катерина Олександрівна, коли дівчинка була ще в тому віці, який цілком виправдовує бажання скупити в іграшковому магазині все! Отож, щоб не вгамувати, а саме втамувати доньчині мрії, жінка придбала їй звичайнісінький … пластилін: “Виліпи все сама!” Аня не пригадує цієї передісторії, але добре пам’ятає те, як у її руках шматок пластиліну перетворився спочатку на крокодильчика, потім – на оленя. Відтоді усе й почалося…
Сьогодні Анна Конопльова працює у графіці, олійному живописі, скульптурі, кераміці. На її творчому рахунку – вже дві персональні виставки у Полтаві. 2010 року журі Міжнародного конкурсу скульптури, що проходив у СанктПетербурзі, відзначило її роботу “У вільному пориві” дипломом за перше місце. Третє місце того ж року принесла їй графіка “Смуток самотності” на конкурсі у Берліні. До речі, дуже зручно, що випробовувати свої сили у подібних заходах молодим митцям сьогодні можна, і не виїжджаючи з рідного міста, – можливості заочної участі розширює Інтернет.
– Що спонукає братися за роботу? Краплинки води на квітці, вітер, який ганяє листок на річці, – усміхається дівчина, – дивлюсь і запам’ятовую, замальовую. Їду в потязі – роблю замальовки з людей. Буває, що ідея приходить і як осяяння (Аня показує на картину, де крилата жінка стоїть над прірвою) – такою вона мені приснилась. Перше враження я відтворила по кольору, потім вималювала деталі. Навіює образи також музика. Слухаю й уявляю…
Є у Анни ще одне не менш цікаве творче захоплення – реконструкція середньовічного костюма. Що саме носили в Європі у ХІV – ХV століттях, вона вивчила за допомогою спеціальної літератури, а потім придбала тканину й взялася за голку – скриня посеред її кімнати з добром, яке було б будьякій шляхетній панночці гарним посагом, вже майже повна. І, зауважте, шиється таке вбрання винятково вручну!
– В Західній Україні, де вціліли старовинні замки, нині відбувається чимало фестивалів за тематикою середньовічної культури. І я, і мої друзі із задоволенням беремо в них участь. Втім, іноді хочеться прогулятися в середньовічних шатах і Полтавою. Перехожі дивляться доволі ошелешено. Зате як радіють діти – ніби зустрілись із казкою – розпитують, просять сфотографуватися з нами.
Серед найцінніших речей у Анниній скрині є й справді старовинні – це, зокрема, вишивані сорочки. Дівчина захоплюється також вивченням одягу та побуту слов’ян
Х – ХІ століть.
Відтоді, як вона перестала затримуватись біля вітрин з іграшками, вітер викупав у річці не одну тонну листя, а на квітах висохли не краплі, а цілі зливи роси. Тепер Анниними бажаннями керують творчість та молодість. І вона знову мріє. Цього разу спромогтись у професії на створення чогось цінного і потрібного не тільки самій, а й іншим.