Так, в області відпрацьована структура оптимальних сівозмін, на 80% площ землі обробляються безвідвальним методом, що дозволяє економити матеріальнотехнічні ресурси й зберігати вологу в грунті, протистояти ерозії. Не менш важливою складовою успішного агровиробництва є й запровадження інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Щодо тваринництва, то область має значний потенціал. У 17 господарствах на досить високому рівні проводиться племінна справа, велика увага приділяється селекції та генетиці. Останніми роками до розвитку тваринництва в області долучається великий капітал.
Йшлося також про поглиблення аграрних реформ, що передбачає переведення сільського господарства на інноваційноінвестиційну модель розвитку, розбудову інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції через кооперативи, розвиток сільських територій через посилення ролі сільських громад, реформу системи управління комплексного розвитку агровиробництва й сільських територій – поєднання галузевого й територіального управління.
Учасників конференції привітав ректор ПДАА Віктор Писаренко. Він запевнив, що вуз і надалі готуватиме висококваліфікованих спеціалістів для агропромислового комплексу області й України. Своїми напрацюваннями в галузі агровиробництва поділилися науковці ПДАА.