Перед цією тайною ми стаємо, як діти, – бо лише дитяче серце спроможне вірити безсумнівно, безмірно, чисто.
Ми поспішаємо зробити ковток, який пробуджує радість життя, підставляємо під животворні хрещенські бризки свої посудинки, в які намагаємося вмістити цілий світ, штовхаємося, спотикаємося… Але священик, як і Бог, щедрий, вистачить усім, ще й лишиться – як лишилося дванадцять коробів недоїденого хліба з п’яти євангельських хлібин, від яких тисячі народу їли й наситилися…
Чи коли осягнемо нарешті любов Бога до нас, Його дітей? Чи зрозуміємо, що як би не було поламане наше життя, його можна очистити, оновити, відродити з допомогою Божою?
Сонячний промінчик виривається з-за хмар і розливається бризками рожевого сяйва. Не тільки люди – природа святкує й радіє у день Хрещення Господнього, день Богоявлення, день Просвітлення.
***
Хрещенським ранком у Мгарському Спасо-Преображенському монастирі служили молебень і Божественну літургію. Після завершення служби під передзвін відбувся хресний хід до річки Сули, де священнослужителі великим чином освятили воду.
Знайшлися й бажаючі скупатися у крижаній купелі. Першим занурився у воду голова Лубенської районної ради Олексій Дядечко.
– Водохреще – це святий день, а також день мужніх людей, – говорить він. – Це добре, що в нашому народі є така традиція, адже добра робота робиться добрими, здоровими людьми.
По-доброму, по-християнськи святкують одне з найбільших православних свят жителі Посульського краю, впевнений голова Лубенської райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко.
– Приготували кашу для всіх, чай. Підготували місця для машин, зробили роздягальні для тих, хто буде купатися.
На свято прибула й делегація з Полтави на чолі з головою облдержадміністрації Олександром Удовіченком, який у своєму інтерв’ю наголосив на невмирущості народних традицій, підкріплених вірою:
– Ця традиція живе в народі, тому я вітаю всіх із днем Водохреща, бажаю, щоб рік, який наступає, був більш вдалим, ніж той, який минув. Ми повинні рухатися далі, об’єднувати людей, у тому числі й на духовних засадах.
– Чи хтось із вашої делегації сьогодні наважиться прийняти купіль? – поцікавилися журналісти.
– Голова обласної ради Іван Михайлович Момот. Він сьогодні “за розкладом” повинен за всіх скупатися.
Окрім голови обласної ради, зануритися в ополонку замерзлої річки виявили бажання чимало жителів міста та району, гостей із далекої Карелії, Києва, Миргородського, Хорольського районів, інших куточків України.
***
У Полтаві на Хрещення Господнє Високопреосвященніший архієпископ Полтавський і Миргородський Филип у присутності заступника голови облдержадміністрації Віктора Животенка, в. о. генерального директора КП “Полтававодоканал” Анатолія Сердюка, численних полтавців звершив чин великого освячення води на першому водозаборі “Полтававодоканалу”.
Людмила САМОЙЛОВА
Оксана АЛЬОШИНА
Журналіст