Під час цьогорічних урочистостей, які присвячені 65-річчю Перемоги, Григорій Гринь закликав замислитися над тим, наскільки символічне саме розташування алеї, де зовсім поруч і Будинок преси, і будинки, де проживали багато журналістів, зокрема співробітники “Зорі Полтавщини”: “Кожен метр тут сходили кореспонденти, які поспішали на виконання редакційних завдань. Сім журналістів “Зорі Полтавщини” у роки Великої Вітчизняної війни загинули на фронті: Іван Горобець, Григорій Дейнека, Федір Демченко, Юрій Дудницький, Іван Крячко, Василь Онищенко, Григорій Яценко. Разом із ними вічної та доброї пам’яті колег заслуговують і ті, хто “згорав” у мирний час на робочому місці у своїх редакціях. Адже самовіддана праця – це завжди самопожертва”.
Звіряти свої фахові справи і помисли з вчинками тих, чию роботу випало продовжувати, закликав нинішніх журналістів генеральний директор ОДТРК “Лтава” Микола Ляпаненко. Така естафета поколінь обов’язково нагадуватиме про те, що обраним шляхом треба йти гідно.
– Ідея акції пам’яті, зокрема, і в тому, – наголосила заступник голови обласної організації НСЖУ, заступник генерального директора ОДТРК “Лтава” з питань телебачення Наталя Іванченко, – щоб у черговий раз розповісти у публікаціях та у телерадіопросторі про долі журналістів, які були літописцями своєї доби.
Учасники акції акцентували, що 3 травня світова спільнота відзначила Міжнародний день захисту свободи преси. Одна з традицій цього дня – вшановувати пам’ять журналістів, які загинули, виконуючи професійний обов’язок. Щоб пам’ятали…
* * *
П’ятого травня у містах-героях Києві, Одесі, Севастополі, Керчі та в Кременчуці відбувся одноденний Всеукраїнський журналістський автопробіг “Пам’ять батьківського подвигу – в серцях наших”. Колективи редакцій комунальних та приватних засобів масової інформації Кременчука після автопробігу вулицями рідного міста вшанували пам’ять захисників Вітчизни урочистим покладенням квітів до меморіалу “Вічно живим”.
“Зоря Полтавщини”