Серед позитивних зрушень у наповненні бюджету Пенсійного фонду можна відзначити збільшення кількості страхувальників та підвищення оплати праці працюючого населення, а також легалізацію трудових відносин. Про це йшлося на колегії за підсумками роботи Пенсійного фонду в області за 9 місяців.
Ситуацію, що склалася на ДП “Лохвицький спиртовий комбінат”, розглянули учасники наради, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Іван Близнюк.
Нині на підприємстві працює майже 400 робітників, кожному з яких заборгували понад 5 тис. гривень. Загалом заборгованість із виплати зарплати становить 2 млн 192 тис. 400 грн, тобто вп’ятеро більше порівняно з початком року. Це пов’язано з тим, що виробництво на комбінаті через відсутність обігових коштів, сировини й готової продукції тимчасово призупинили.
Розроблено план-графік фінансового оздоровлення Лохвицького спиртового комбінату, яким на підприємстві передбачено погасити у ІV кварталі 2008 року борги по зарплаті та відновити виробництво. З цією метою вже розпочали планові ремонтні роботи.
Йшлося і про забезпечення комбінату ефективним менеджментом, оновлення керівництва підприємства.
Учасники наради також розглянули проблеми, що виникли на ДП “Жовтневий спиртовий завод”, та обговорили шляхи їх вирішення.
Значне продовження тривалості людського життя завдяки вживанню екологічно чистої продукції та дотриманню здорового способу життя в екологічно чистому середовищі – така мета наукового українсько-німецько-польського проекту, започаткованого рік тому вченими цих країн. У рамках проекту на базі Полтавської державної аграрної академії створено та функціонує агро-екологічний центр, куди входять 10 установ і організацій. Днями полтавські науковці презентували свої напрацювання представникам адміністрації німецького міста-партнера Полтави – Фільдерштадта, які побували в нашій області.
Загалом за рік роботи наукового проекту полтавськими вченими проведена значна робота з екологічних досліджень. Зокрема, створено групу фахівців, яка провела аналіз стану довкілля Полтавщини, визначивши, що наш регіон – один із екологічно найчистіших в Україні. Також проведено спільні з іноземними партнерами заходи в різних країнах, підбито підсумки анкетування громадян.
У Миколаєві пройшов XI Національний конкурс шкільних газет.
Майже 2000 газет із 24 областей України та 400 загальноосвітніх шкіл змагалися цього року в конкурсі. “Вже сьогодні з надісланих на конкурс газет видно, що юні кореспонденти мають свою нову принципову позицію, і це дає підстави чітко зазначити, що майбутнє у професійної журналістики є”, – сказав, вітаючи переможців конкурсу, голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко.
Вдруге поспіль дипломом Національного конкурсу нагороджена шкільна газета “Інтер” Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату імені Є.П.Кочергіна. Відповідальні за випуск – керівник структурного підрозділу навчального закладу, член Національної спілки журналістів України Олег Березенко та учитель школи-інтернату Галина Рудченко.
До речі, в грудні цього року газеті “Інтер” виповниться два роки.