Селищний голова Андрій Река, відкриваючи святковий захід, наголосив, що цієї осені батьки 790 дітей, які народилися протягом останніх семи років, матимуть можливість посадити в честь синочків і донечок іменні цінні дерева. Цей незвичайний парк свідчитиме про продовження родоводу новосанжарців, стане ще однією окрасою Нових Санжар.
Під час Весняної толоки серед багатьох хороших справ у селищі започатковані роботи з озеленення і благоустрою цієї місцевості, увінчаної храмом-каплицею. А нещодавно жителі районного центру розпочали Осінню толоку, тож у селищі побільшає нових зелених зон, благоустроєних чарівних куточків.
Освячення провів єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. У церковному обряді взяли участь диякони Полтавської єпархії, настоятелі церков Новосанжарського району.
Керівники близько 30 підприємств Полтавщини, які здійснюють операції з металобрухтом, уперше взяли участь у спеціалізованій нараді в облдержадміністрації. На відверту розмову запросив їх заступник голови ОДА Андрій Баранов.
Щоб виробити механізм дієвої співпраці, передусім проаналізували недоліки. Як показали цьогорічні перевірки, понад 42% суб’єктів господарювання в цій сфері не дотримуються ліцензійних умов. Варто, однак, згадати: суб’єктів господарювання, які займаються цим бізнесом, на Полтавщині налічується понад 70. Тож, як зауважив один із запрошених керівників, недоліки стосуються, можливо, в першу чергу тих, хто зігнорував зібрання.
Типовим порушенням є, наприклад, відсутність при вході на приймальний пункт таблички з видом діяльності, номером і терміном дії ліцензії. Не завжди відповідають нормі територія та вантажопідйомність обладнання.
На багатьох пунктах прийому брухт не проходить обов’язковий радіаційний контроль через відсутність дозиметричних приладів. В результаті подібного нехлюйства, приміром, у вагонах, готових для відправки на Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча, виявили труби з радіоактивним забрудненням. І таких випадків вистачає.
Вислухавши думки й пропозиції підприємців, Андрій Баранов запропонував їм для ефективного захисту своїх інтересів об’єднатися в громадську організацію і в такому форматі конструктивно взаємодіяти з владою.
Перший в області музей весілля нещодавно відкрився у Великих Будищах Диканського району. Ідея належала директору місцевого Будинку культури Оксані Трипольській, яка зібрала багато матеріалів про старовинні українські обряди весіль і заручин.
– Відремонтувавши одну з кімнат Будинку культури, поставили там стилізовану піч, весільну скриню, – розповідає сільський голова Великих Будищ, великий ентузіаст народної творчості Христина Покутня. – Інтер’єр оформив місцевий самодіяльний художник Іван Пелих. У музеї чимало цікавих речей – вишиті весільні рушники і вбрання, тарілка 1910 року, подушки з посагу нареченої, обрядовий одяг учасників весільного дійства, меблі історичної диканської хати тощо. Методичну допомогу надала керівник районного відділу культури Надія Крюченко.
У день відкриття музею в селі було весілля. Молоду подружню пару розписали в сільській раді, а потім відбулося дійство за старовинним обрядом. Про те, як “викупляти” молоду, яких пісень співати, розпитували старих людей. Вийшло цікаве поєднання старовини і сучасності. Вже є нові бажаючі провести весілля у музейній кімнаті, приїхати на екскурсію. Школярам тут теж буде цікаво. Незвичний музей відкрили напередодні Дня села. У планах громади – зробити невелику експозицію, присвячену кіно, адже мальовнича місцевість Великих Будищ не раз приваблювала кінематографістів для створення фільмів.
Це сталося минулої п’ятниці близько 7 години ранку в дев’ятиповерховому будинку по вул. Великотирновській у Полтаві, повідомили в управлінні з питань НС облдержадміністрації. У кабіні ліфта була літня жінка, коли він упав у шахту. На щастя, жінка не постраждала, хіба що надзвичайно злякалася. Під час падіння кабіни спрацювали спеціальні подушки-уловлювачі, та й ліфт був не високо – аварія сталася між другим і першим поверхами багатоквартирного будинку.
Створена спеціальна комісія для вивчення цієї дивної ситуації, адже після падіння ліфт одразу ж почав працювати у звичному режимі. З'ясовано, що стався так званий перепрохід ліфта, коли він оминає необхідний поверх. Таке іноді трапляється з багатьма ліфтами.